78204

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Josef Prochazka (217.77.165.45) --- 29. 1. 2011
Re: včelaření, nebo finanční zisk?

Osobne se mi libi vyjadreni ing.Kamlera v letosni 2 vcelarstvi,kde detailne popisuje system vyzkumu a skromne podotyka,ze na kazdy vyzkum jsou potreba penize.Tak nejaky vyzkum zavislosti chovu trubcu na rojeni skonci na tom,ze ho nikdo nezaplati,na rozdil od pokusu s overovanim tepelne izolace ulove steny na medny vynos,ktera nepochybne krom vyfakturovani zadavateli,mozna vysla v nejake studii,ale pro chov vcel pri pouzivani ruznych tloustek sten nebyla jiste zadnym vyraznym prinosem.Co se tyce vyzkumu leciv,v tom je prinos v.ustavu nepopiratelny,navic se zaplati z prodeje.Tezko ovsem nekomu prodavat protirojova opatreni nebo silu ulove steny...Privatni ustav je o penezich na vyzkum a platech vyzkumniku,potazmo o financnim efektu pro majitele ustavu.Takova je dnesni doba.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 50129


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Stonjek (90.179.161.201) --- 29. 1. 2011
Re: včelaření, nebo finanční zisk?

Mě je srdečně jedno, kdo ve Svazu vládne, hlavně když mě nepřekáží. Myslím ale že než taková volba, mohl klidně zůstat Sojka, kterému se navíc povedlo pár dobrých "kousků" oproti př. Mandíkovi, kterému a hlavně jeho podřízeným se povedla Včela Předboj. Ale i to je mi jedno, protože jako rozumný člověk jsem v ní nepřišel ani o 1 korunu. Největším problémem metody LBV je to, že ji kritizují hlavně ti, kteří ji nikdy nevyzkoušeli, ale už od samého začátku ví, proč nefunguje. Do téhle skupiny patří žel výzkumníci, učitelé včelařství a spousta dalších a hlavním důvodem je žárlivost na to, že je někdo předběhl mílovými kroky, přesto že na to nemá přidělenou trafiku nebo alespoň kancelář, či funkci. Stačí si přečíst ve Včelařství hned první esej na téma jak dobře to dělám já. Téma je jasné : Funguje to nebo ne? A někdo si tam na dvou stránkách pindá rozumy, ale o LBV prakticky nic a takových je! Přitom už od zveřejnění uplynuly 4 roky a tak už se dá s mírnou jistotou tvrdit zda funguje či ne. Jsem přesvědčen že kdybych měl Čechoslováky a postupoval podle návodu fungovala by znamenitě. Žel mám Dadanty a tak musím zkoušet dál, loňské vychytávky jsou víc než slibné. Nepotřebuji na to žádné příspěvky, zaplatit to musí med. A to doporučuji každému. Zkoušet zkoušet a zkoušet a od nikoho si do toho nenechat kecat! Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 50140


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
PavelN (88.101.19.249) --- 29. 1. 2011
Re: včelaření, nebo finanční zisk?

V tom s vámi souhlasím. Trachtát na téma "Nezkoušel jsem to, ale vím proč to nemůže fungovat", dva příspevky se společným tématem "Už několik let mi to funguje" a nakonec "Nezkoušejte to, musí se to napřed prozkoumat, ale nejsou na to peníze".

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 50142


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu